سامانه ثبت‌نام آنلاین بورس کالا (مشتریان حقیقی)

مشتریان حقیقی کارگزاری رابین که قصد دریافت کد بورس کالا را دارند در گام اول باید در سامانه سجام ثبت‌نام و احراز هویت نمایند، پس از اتمام ثبت‌نام در سامانه سجام می‌توانید برای دریافت کد بورس کالا به‌صورت آنلاین اقدام فرمایید.

درگام اول باید وارد سامانه بورس کالای کارگزاری رابین به آدرس Modaber.Ebgo.ir شده و روی قسمت اخذ کد آنلاین در بورس کالا کلیک نمایید.

ثبت نام غیرحضوری بورس کالا
مرحله اول ثبت‌نام بورس کالا

پس از کلیک برروی اخذ کد آنلاین وارد مرحله‌ی دوم می‌شویم، در این قسمت شما باید کد ملی و شماره موبایل خود را وارد و سپس کدی که از سمت سپرده‌گذاری مرکزی برایتان ارسال می‌شود را تایید کنید، لازه به‌ذکر است اگر نیاز دارید تا اطلاعات سجامی شما به‌روز شود، تیک این قسمت را بزنید درغیر این صورت گزینه ادامه را بزنید.

ثبت نام بورس کالا
مرحله دوم ثبت‌نام بورس کالا
کد بورسی دریافت نکرده‌اید؟
دریافت کد بورسی آنلاین

پس از وارد کردن اطلاعات و تایید شماره موبایل به اولین قسمت روند ثبت‌نام و دریافت کد بورس کالا وارد می‌شویم، در این قسمت اطلاعات شخصی شما که در سامانه سجام وارد نموده‌اید را به شما نمایش می‌دهد، درصورت صحیح بودن به مرحله بعد و درصورت ناصحیح بودن اطلاعات لطفا اطلاعات سجامی خود را به‌روزنمایید.

ثبت نام آنلاین بورس کالا
مرحله سوم ثبت‌نام بورس کالا

پس از تایید اطلاعات فردی در مرحله قبل، حال باید اطلاعات مکانی که شامل آدرس محل سکونت و محل کار می‌باشد را نیز تایید کنید.

ثبت نام آنلاین بورس کالا
مرحله چهارم: تایید اطلاعات مکانی

پس از تایید اطلاعات مکانی در مرحله پنجم، اطلاعات شغلی خود را تایید کنید.

ثبت نام آنلاین بورس کالا
مرحله پنجم: تایید اطلاعات شغلی
دریافت کد بورس کالا آنلاین
ثبت‌نام بورس کالا

در مرحله ششم ثبت‌نام آنلاین بورس کالا شما باید حسابی را به‌عنوان حساب وکالتی تعریف کنید، حساب وکالتی حسابی است که شما به کارگزاری رابین وکالت می‌دهید تا برای خرید و فروش در بورس کالا، از حساب شما برداشت نماید. در این قسمت لیست حساب‌های تعریف شده در سجام را مشاهده می‌کنید، با زدن گزینه‌ی انتخاب برای تبدیل به حساب وکالتی و موافقت با قوانین شما در گام آخر معرفی‌نامه تبدیل این حساب به حساب وکالتی را دریافت خواهید کرد.در مرحله‌ی هفتم شما حساب سجامی خود را تایید یا ویرایش کنید، لازم به ذکر است اگر شما دارای حساب وکالتی هستید در این مرحله تیک انتخاب برای حساب وکالتی را نزنید و پس از اتمام ثبت‌نام شما می‌توانید حسابی که از قبل وکالتی کرده‌اید را به کارگزاری معرفی کنید.

ثبت نام آنلاین بورس کالا
مرحله ششم: انتخاب حساب وکالتی

مرحله‌ی هفتم مرحله‌ی بارگذاری اسناد و مدارک شخصی است. شما باید در این مرحله تصویر نمونه امضا، تصاویر صفحات شناسنامه، تصویر رو و پشت کارت ملی را بارگذاری کنید، دقت فرمایید که تنها بارگذاری نمونه امضا الزامی است و سایر موارد شامل تصاویر شناسنامه، کارت ملی، مدارک مربوط به سامانه امور مالیاتی و مدرک مربوط به سامانه جامع انبارها باتوجه به نوع کالای مورد مبادله الزامی یا غیر الزامی می‌شود.

برای متوجه شدن از اینکه چه مدرکی برحسب کالایی که قصد دارید در بورس کالا بخرید، نیاز است بهتر است با کارشناسان بورس کالای کارگزاری رابین تماس بگیرید، به‌عنوان مثال برای خرید خودرو در بورس کالا تنها بارگذاری نمونه امضا کافی است یا برای خرید سیمان و میلگرد در بورس کالا نیاز به تمامی مدارک می‌باشد.

ثبت نام آنلاین بورس کالا
مرحله هفتم: بارگذاری مدارک

در مرحله مانده به آخر متقاضی دریافت کد بورس کالا باید با تمامی قوانین درج شده موافقت نماید، لازم به ذکر است شما در این مرحله می‌توانید نوع درخواست کد خود را انتخاب نمایید، به صورت پیشفرض هر 2 بازار فیزیکی و مشتقه انتخاب شده است و این بدان معناست که برای هر 2 بازار برای شما کد بورسی تعریف خواهد شد. علاوه بر این شما می‌توانید کد بورس کالا یا نام معرف خود را در کادر انتهایی وارد کنید، وارد کردن این مورد اختیاری است. دقت فرمایید اگر شما متقاضی خرید خودرو در بورس کالا هستید تیک گزینه‌ی بازارهای مالی را نزنید

ثبت نام آنلاین بورس کالا
مرحله هشتم: موافقت با قوانین بورس کالا و کارگزار

در مرحله نهایی شما باید وکالت‌نامه برای وکالتی کردن حساب خود را دریافت کنید، لازم به ذکر است که معرفی نامه بازار فیزیکی با معرفی نامه بازار مالی (مشتقه، آتی و ...) متفاوت است. با انتخاب بانک موردنظر برای هر بازار شما فایل معرفی‌نامه را دریافت میکنید.

برخی از بانک‌ها مانند بانک تجارت و کشاورزی، فرآیند وکالتی کردن حساب را آنلاین و به‌صورت غیرحضوری کرده‌اند، با انتخاب بانک موردنظر (بانکی که حساب آن را برای تبدیل به حساب وکالتی انتخاب کرده‌اید) یا به صورت آنلاین و یا با دریافت معرفی‌نامه و مراجعه به بانک حساب خود را وکالتی کنید.

برای آن دسته از بانک‌هایی که فرآیند وکالتی کردن حساب به صورت مراجعه به شعبه است شما باید پس از دریافت وکالت‌نامه، ابتدا آن را به‌صورت صحیح پرکنید و سپس به بانک مراجعه کنید. دقت فرمایید که اطلاعات وارد شده در وکالت نامه باید با اطلاعاتی که در سامانه ثبت‌نام بورس کالا درج کرده‌اید همخوانی داشته باشد. دقت فرمایید که حساب وکالتی برای بازار فیزیکی بورس کالا و حساب در اختیار مربوط به بازار مالی بورس کالا است و درصورتی که شما متقاضی فعالیت در هر 2 بازار هستید باید حداقل یک حساب وکالتی و یک حساب در اختیار داشته باشید. به منظور راهنمایی بیشتر می‌توانید با کارشناسان بورس کالای ما در تماس باشید.

ثبت نام آنلاین بورس کالا
مرحله نهم: دریافت وکالت نامه و کارگزار

اعلام حساب وکالتی / اختیار به کارگزار

پس از گذراندن مراحل ثبت‌نام و دریافت وکالت نامه و وکالتی کردن (یا افتتاح حساب در اختیار برای بازار مالی) حساب خود، شما باید این حساب را به کارگزار خود اطلاع دهید. برای اعلام شماره حساب به کارگزاری رابین ابتدا وارد لینک زیر شده و با وارد کردن کد ملی و شماره موبایل خود و تایید کد ارسالی از سمت کارگزاری وارد پنل اعلام شماره حساب خواهیم شد. در پنل اعلام شماره حساب شما باید گزینه افزودن را بزنید.

اعلام شماره حساب به کارگزار

ثبت نام آنلاین بورس کالا
مرحله دهم:اعلام شماره حساب وکالتی (یا در اختیار) به کارگزاری

در پنل اعلام شماره حساب به کارگزار، گزینه افزودن را زده و اطلاعات حساب خود را کامل کرده، دقت فرمایید که برای هر بازار شما باید یک حساب تعریف کنید، برای مثال اگر شما متقاضی خرید خودرو هستید، باید یک حساب وکالتی برای بازار فیزیکی اضافه کنید.

ثبت نام آنلاین بورس کالا
اضافه کردن حساب وکالتی یا حساب در اختیار به کارگزاری

پس از افزودن حساب و تایید نهایی، کارگزاری با بررسی مدارک و شماره حساب اعلامی، نام کاربری و رمز عبور سامانه بورس کالا را برای شما ارسال خواهد کرد.

در رابطه با دریافت کد بورس کالا سوالی دارید؟
02141627000 داخلی 132