کارگزار ناظر چیست و تغییر کارگزار ناظر به چه معناست؟

دارایی سهام‌داران در هر یک از نمادهای معاملاتی زیرنظر کارگزار خریدار سهم است که به آن کارگزار ناظر گفته می‌شود. تغییر کارگزار ناظر به دو روش مراجعه حضوری و غیر حضوری امکان پذیر است. که در ادامه به آن می‌پردازیم.

درخواست آنلاین تغییر کارگزار ناظر

برای ثبت درخواست تغییر کارگزار ناظر به سامانه رابین تریدر مراجعه و از آنجا توسط گزینه تغییر کارگزار ناظر اقدام به تغییر کارگزار ناظر سهم خود بکنید، دقت فرمایید که برای انجام این تغییر یک روز کاری نیاز است.

تغییر کارگزار ناظر در کارگزاری رابین

با زدن گزینه تغییر کارگزار شما وارد صفحه‌ی زیر می‌شوید که در این قسمت می‌توانید نمادی را که قصد انتقال به کارگزاری رابین را دارید را انتخاب و سپس درخواست خود را ثبت کنید. دقت فرمایید که مدت زمان لازم برای تغییر کارگزار ناظر 1 روز کاری است. (تعطیلات رسمی و پنج شنبه و جمعه‌ شامل روزهای کاری سازمان بورس نمی‌شود)

لازم به ذکر است که شما در ابتدا باید در کارگزاری رابین ثبت‌نام و سپس سبد سهام خود را به کارگزاری رابین منتقل بفرمایید. درصورتی که از روند ثبت‌نام آگاهی ندارید وارد لینک زیر بشوید.

تغییر کارگزار ناظر

پیشنهاد می‌کنیم برای تغییر کارگزارناظر از سامانه رابین تریدر استفاده فرمایید به‌دلیل اینکه در سامانه اکسیر کارگزاری رابین برای تغییر کارگزار ناظر نیاز به ثبت برگه سهم است که باید برای هر سهم از سازمان سپرده‌گذاری مرکزی برگه سهم خود را به‌صورت آنلاین دریافت کنید.

{{model.count}}
به مقاله فوق از 1 تا 5 امتیاز دهید.